Serwis klimatyzacji samochodowej Wrocław - Autopacz - Autopacz

autopacz logo
Przejdź do treści

Serwis klimatyzacji samochodowej Wrocław - Autopacz

Okresowy Serwis Klimatyzacji

Ozonowanie Kabiny Samochodu

Kompleksowy Serwis Klimatyzacji

obraz 1
Obraz 2
Obraz 3


Należy wykonać gdy w samochodzie jest nieprzyjemny zapach.


Zalecamy wykonać raz na dwa lata.


Promocyjna usługa dla każdego.

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji?

150zł
+ 20zł 100g czynnika

Cena obejmuje:
- przegląd układu
- uzupełnienie czynnika
- sprawdzenie szczelności
- wytworzenie próżni
- dodanie barwnika UV
50zł

Ozonowanie kabiny samochodu. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu, który mogą powodować roztocza i grzyby żyjące w ukłacie wentylacyjnym.
175zł
+20zł 100g czynnika

Serewis klimatyzacji okresowy
+
Ozonowanie kabiny

Serwis Klimatyzacji Samochodowej Wrocław

Zima w tym roku tak jak w poprzednich nie była zbyt ostra, pomimo tego większość z nas w tym okresie nie włączała swojej klimatyzacji w samochodzie. Chyba, że ktoś potrzebował schłodzić napój alkoholowy w schowku. Kiedy w ciepły wiosenny dzień włączysz swoją klimatyzację i poczujesz nieprzyjemny zapach oznacza to, że w twoim układzie znajduje się grzyb. Jedeynym skutecznym sposobem na pozbycie się problemu jest ozonowanie kabiny. Zapraszamy!
Czynnik roboczy oraz olej w celu utrzymania wymaganych parametrów muszą być filtrowane przez filtr, który zatrzymuje nie tylko zanieczyszczenia mechaniczne ale też wychwytuje parę wodną z oleju i czynnika. Woda nie tylko prowadzi do korozji układu sprężarki ale również ze względu na obniżanie się temperatury czynnika poniżej 0 C - wytrąca się w postaci kryształków lodu, które nie tylko mogą spowodować przyspieszone lub awaryjne uszkodzenie sprężarki, ale ze względu na oblodzenie zaworu rozprężnego mogą całkowicie wstrzymać pracę całego układu klimatyzacji. Podstawową cechą warunkującą prawidłowe działanie układu jest odpowiednie ciśnienie czynnika roboczego.

Klimatyzacja Samochodowa - problemy ze sprawnością

Częstym problemem ze sprawnością klimatyzacji samochodowej jest zbyt niskie ciśnienie czynnika roboczego w układzie. Objawem jest zbyt wysoka tempetartura powietrza wchodzącego do kabiny samochodu. Problem może się nasilac w upalne dni. Jeżeli dodatkowo towarzyszy na parowanie szyb należy rozważyć także wymiane filtra kabinowego.
Okresy pomiędzy serwisami klimatyzacji
Serwis klimatyzacji samochdowej rozsądnie jest robić co roku, ewentualnie nie dalej niż dwa lata. Oczywiście możesz ta czynność zlecać kiedy chcesz np. kiedy Twoja klimatyzacjia przestanie zupełnie działać. Wtedy w najlepszym wypadku braknie cisnienia w układzie i uzupełnienie czynnika powinno pomóc. Jednak mogłeś także doprowadzić do bardziej poważnych usterek.
zdjęcie podczas pracy
zdjęcie przy pracy 2

Słaba moc nawiewu

Prawdopodobną przyczyną słabej mocy nawieiu jest zapchany filtr kabinowy. Jego wymiana w większości przypadków nie sprawia trudności. Warto podczas ogólnego serwisu sprawdzić stan filtra i ewentualnie wymienić. Niestety nie wszystkie filtry posiadamy na miejscu. Jeżeli jesteś pewny, że chcesz wymienić filtr lub zrobić to profilaktycznie poinformuj nas o tym przy umawianu się na wizytę, a napewno zamówimy go wcześniej.  
zdjęcie przy pracy 3

Ile kosztuje naprawa klimatyzacji w samochodzie?

Częstymi usterkami układu klimatyzacji samochodowej jest awaria kompresora. Nieregularne i żadkie serwisy układu powodują skraplanie się wody w układzie, która następnie wpływa niekorzystnie na pracę kompresora. Sprężarki klimatyzacji ulegają często uszkodzeniu podczas pierwszego włączenia klimatyzacji po okresie zimowym. Koszt wymiany kompresora klimatyzacji waha się w zależności od modelu samochodu oraz silnika od 150zł do 300zł. Zakup nowego kompresora może wiązać się z wydatkiem powyżej 1000zł w związku z tym proponujemy sprężąrki używane z gwarancją. Ceny używanej sprężarki zaczynają się od 50 zł.

Klimatyzacja samochodowa - dezynfekcja układu

Dezynfekcje układu klimatyzacji warto jest wykonać przynajmniej raz na dwa lata, ewentualnie szybciej jeżli pojawi się w samochodzie nieprzyjemni zapach. Warto także skusić się na taka usługę przy zakupie używnego samochodu. Bakteria, drobnoustroje oraz grzyby znajdują się zazwycaj w ukłądzie ale także w tapicerce samochodu.  W naszyj firmie stosujemy ozonator, który skutecznie usówa problem. Czas usługi to około 30 minut. Samo ozonowanie kabiny trwa około 20 minut, następnie należy pozostawić pojazd na jakieś 5 do 10 minut oraz wywietrzytć wnętrze. Podczas ozonowania klimatyzacja musi być uruchomiona, ustawiona na obieg wewnętrzny najlepiej na pierwszym biegu. Nadmuch dobrze jest ustawić na twarz. Na etapie wietrzenia pojazdu można przestawić na wszystkie otwory. Przed procesem ozonowania niema potrzeby wymiana filtra kabinowego, gdyż przy ustawieniu obiegu wewnętrznego powietrze i tak przez niego nie przechodzi. Jeżeli jednak walczymy z nieprzyjemnym zapachem warto taki filtr wymienić najlepiej z wkłądem węglowym.
Wróć do spisu treści