Pomoc drogowa, Autoholowanie, Laweta Wrocław - Autopacz

autopacz logo
Przejdź do treści

Pomoc drogowa, Autoholowanie, Laweta Wrocław

Pomoc Drogowa Wrocław - Usługi

Całodobowa Pomoc Drogowa
 • Transport pojazdów
 • Maszyn Rolniczych i innych ładunków o masie do 1,5T
 • Odpalenie Samochodu
 • Dowóz Paliwa
 • Wymiana Akumulatora
 • Możliwość usprawienia pojazdu u klienta
 • Dostępny parking na uszkodzone samochody

Holowanie Pojazdu Wrocław - Cennik

 • Holowanie samochodu na terenie kraj i zagranicy:
- jeden samochód: 2zł - 2,5zł /km
- dwa samochody 4zł / km (autopomoc + laweta)
 • Holowanie na terenie miasta Wrocław
- jeden samochód: 200 - 250 zł
- dwa samochody: 300 - 500 zł

Pomoc Drogowa - Wezwanie Pomocy

Wezwanie pomocy drogowej jest proste. Wystarczy zadzwonić pod alarmowy numer telefonu:
+48 784 959 891

Opisać sytuację w jakiej się znalazł Państwa samochód. Jest to dość ważne z uwagi na duże prawdopodobieństwo usprawnienia samochodu na miejscu zdarzenia. Może się wydawać to dziwne, ale częstym powodem nagłego wyłączenia się jednostki napędowej jest po prostu brak paliwa.

Wypadki Drogowe - Statystyki

Ze statystyk prowadzonych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że z roku na rok na polskich drogach jest coraz bezpieczniej. Liczba wypadków w roku 2016 wynosi 6402 z czego osób zabitych 985, dla porównania w roku 2007 liczba wypadków wyniosła 10562 a liczba zabitych 2028. Pomimo większej liczby pojazdów na drogach wypadków jest znacznie mniej, jednak daleko nam jeszcze do naszych zachodnich sąsiadów. Powodem poprawy bezpieczeństwa na drogach jest z pewnością lepsza jakość dróg po których sie poruszamy oraz bardziej rygorystyczne przepisy.

Pomoc Drogowa - jak się zachować gdy doszło do kolizji

 • W pierwszej kolejności należy usunąć pojazdy z drogi. Pozostawienie ich w takim stanie na jezdni może powodować olbrzymie korki a także doprowadzić do kolejnej kolizji.
 • Oznakować miejsce zdarzenia za pomocą trójkąta ostrzegawczego, oraz o ile to możliwe włączyć swiatłą awaryjne
 • W przypadku kiedy obie strony potwierdzają wersję wydarzeń niema koniecznośni wzywania policji
 • Jeżeli jednak sprawca ma braki w dokumentacji (brak ubezpieczenia, brak przeglądu, brak prawojazdy), lub mamy wątpliwości co do jego trzeźwości lepiej wezwać policję

Pomoc Drogowa Wrocław - dla kogo nasza pomoc?

Jeżeli masz awarię samochodu, która spowodowała brak możliwości dalszego poruszania się, jedynym rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej. Jesteśmy w stanie Ci pomóc na terenie i okolicach Wrocławia. Bardzo ważne jest, o ile to możliwe, żeby w czasie oczekiwania na pomoc drogową ustawić samochód w taki sposób, żeby nie tamował ruchu na jezdni. Pozostawienie uszkodzonego samochodu na drodze może powodować powstawanie dużych korków oraz co gorsze dla portfela może również skutkować mandatem.

Pomoc Drogowa - odpalenie pojazdu

W okresie zimowym często jesteśmy wzywani do pomocy w postaci odpalenia pojazdu. Spadek temperatury powoduje uszkodzenie akumulatora, co jest równoznaczne z brakiem możliwości odpalenia pojazdu. W pierwszej kolejności podłączamy urządzenie rozruchowe i sprawdzamy, czy jednostka napędowa odpali. Następnie weryfikacji jest poddawany alternator. Jest to dość istotne, gdyż bez prawidłowego ładowania zakup nowego akumulatora jest bezsensowny. Na koniec stawiamy diagnozę i informujemy właściciela pojazdy, czy jego pojazd został już usprawniony na miejscu, czy kwalifikuje się do holowania na nasz warsztat. Na miejscu kierowca auto lawety poinformuje również o przybliżonych kosztach, z jakimi trzeba będzie się liczyć do usprawnienia pojazdu.
Wróć do spisu treści